SENDEN ÖNCE BEN!Her ne şartta olursa olsun birine sadece aşkla bağlı kalabilmek ;  kaçımızın yapabileceği bir şey?  Atacağımız her adımın karşılığını bekler olduğumuz şu saçma dünyada yüreğinize löng! diye oturacak,boğazınıza koca bir yumruğu yerleştirecek ve hatta gözyaşlarınızın istemsiz akıp gitmesine neden olacak bir kitap.
Yıllar önce 'Mavi Saçlı Kız' romanını okuduğumdan sonra hiç onun kadar etkilendiğim bir kitap olmamıştı
Ama Jojo Moyes içime attıklarımı,burun kıvırışlarımı, beğenmeyişlerimi aldı uzak bir kenara fırlattı. Aşka gerçek hayatta inanmadığımı hep söylerim. Ama bu kitap bana işte AŞK bu dedirtti.

Zengin,yaşamayı bilen,hareketli,sosyal olarak fazlaca aktif olan Will geçirdiği trafik kazası sonucunda omurilik felcine yakalanıp tekerlekli sandalyeye mahkum kalır. Çalıştığı kafenin kapanması sonucu kendine iş arayan Lou istemeyerek de olsa Will'in bakıcılığını üstleniyor. İlk zamanlar çekilmez olan aksi Will, Lou'nun enerjisine ortak olup güzel bir arkadaşlık yaşanıyor. Will içten içe Lou'ya aşık olsa da bunu hiç bir zaman belli etmediği gibi dile de getirmiyor.

6 aylık bir sürede Will'in Dignitas'a (Destekli İntihar ;  yani kişinin kendi isteğiyle acısız öldürülmesi) gitme kararını değiştirmek için tek koz Lou ve Lou elinden gelenenin fazlasını ortaya koyarak Will'i düşüncesinden caydırmaya çalışıyor.

Sonuç  mu ; *Önce size bir soru ; -Kaçınız deli gibi sevdiğiniz insanın ölümüne ortak olabilirsiniz.? Kendi ellerinizle onu ölüme götürebilirsiniz? O sevdiğiniz,yüreğinizi ortaya koyduğunuz adam/kadın sessizce nefesine son verirken kaçınız başınızı omzuna koyup bekleyebilirsiniz?
Cevaplarınız nedir bilmiyorum ama Lou ve Will'in hikayesinin ayrıntıları kitapta. Mutlaka bir okuyun.

Sahte sevgilere inat yüreğinize ortak ettiğiniz tüm yüreklerin sağlığına...

SAĞLICAKLA.*RESİM BURADAN ALINTIDIR

Yorumlar

sena zeyrek dedi ki…
Ben sevmedim bu kitabı..
Ailecehayat dedi ki…
sevmediğini söyleyen tek sen deilsin canım. braz da kitaptan beklentiyi yok yüksek tuttu yormlar belki ondandır.